Peterburi Estica

Kollektsioonist leiab Peterburi kõrgkoolides õppinud eestlaste isikutoimikud, Venemaa luterlike eesti koguduste kirikuraamatud, Peterburi eesti Jaani koguduse ja Peterburi eesti õigeusu koguduse arhiivid tervikuna ning ligikaudu 800 Eesti kodakondsust opteerida soovinu isikutoimikut.

Digikoopiad pärinevad kolmest Peterburis asuvast Venemaa arhiivist - Peterburi riiklikust ajaloo keskarhiivist (TsGIASpb), Peterburi riiklikust keskarhiivist (TsGASpb) ja Venemaa riiklikust ajalooarhiivist (RGIA).

Suurem osa on digiteeritud 2012-2014 Eesti-Läti-Vene projekti „E-arhiiv“ raames. See osa on leitav ka projekti portaalist http://earchive-estlatrus.eu/et

Peterburi riikliku ajaloo keskarhiivi Luterlike koguduste meetrikate kollektsioonist ei ole siin kogus digikoopiaid kõigist olemasolevatest kirikuraamatutest. Rea raamatute puhul on digiteeritud ainult osa selles olevaid kogudusi.

Olemas on järgmised kogudused ja aastad:
Terviklikku kirikuraamatute kollektsiooni (1892-1918) on võimalik kasutada arhiivi enda infosüsteemi kaudu (juurdepääs on tasuline).

Varasemad luterlikud meetrikad asuvad Venemaa riiklikus ajalooarhiivis (RGIA). Ka nendest on siin kogus koopiatena olemas vaid osa. Originaalnimistut saab sirvida arhiivi kodulehel.

Digifailidega on võimalik tutvuda Rahvusarhiivi Nooruse tänava uurimissaalis Tartus, Madara tänava uurimissaalis Tallinnas ning kohalikes osakondades Rakveres ja Valgas.